Na naší zahradě v Rožnově pod Radhoštěm jste po předchozí domluvě vždy vítáni k návštěvě stále expozice bonsají, zároveň Vám dále nabízíme:

 • prodej bonsajového příslušenství, substrátů, misek atd. – výdejní místo eshopu (www.bonequip.cz)
 • prodej bonsají a bonsajového materiálu v různém stupni vývoje
 • možnost workshopů pro jednotlivce či menší skupiny
 • tvarování, přesazování, střih stromů atd.
 • konzultace ohledně projektu či realizace Vaší zahrady
  (www.zahrady-orientu.cz)
 • nabídka tvarovaných zahradních stromů

Tradice bonsajové zahrady v Rožnově p. R. sahá až do roku 1981, kdy Josef Sirotný pronikl do tajů umění bonsai. V následujících letech, kdy byl mimo jiné členem ve své době velmi aktivního Bonsai klubu Havířov, nadále rozvíjel svou zálibu v malých stromcích v miskách. Prvním opravdovým kontaktem s bonsajovým světem však pro něj byl rok 1991, kdy měl možnost na vlastní oči vidět bonsajové umění Harryho Tomlinsona a Piuse Nottera, respektive jejich stromy na výstavě pořádáné BK Praha.

Po této zkušenosti přehodnotil svá bonsajová měřítka a začal sbírat a pěstovat čím dál tím kvalitnější stromy.

V roce 2001 se o bonsaje začal zajímat i syn Lukáš Sirotný, čímž nastala éra dalšího rozvoje zahrady a především stromů. Společně začali navštěvovat bonsajové akce a výstavy, kde čerpali nové znalosti a inspiraci a poznávali mnoho českých i zahraničních bonsajových osobností.

V uplynulých letech měli díky bonsajím možnost poznat mnoho evropských i exotičtějších zemí jako Španělsko, Švýcarsko, Litva, Srbsko, Mexiko a mnoho dalších.

V roce 2010 vznikl ve spolupráci s Martinem Drábkem projekt Bonequip, který znamenal zahájení přímého dovozu a prodeje bonsajového příslušenství z Japonska, Číny i jiných zemí. Po několika letech úspěšného fungování jsme se rozhodli skloubit společné úsilí pod nově vzniklou značku Bonsai Moravia.

 
https://i0.wp.com/www.bonsaimoravia.cz/wp-content/uploads/2015/04/roznov.jpg?resize=1062%2C354
 
 

VELKÝ TÝNEC

https://i0.wp.com/www.bonsaimoravia.cz/wp-content/uploads/2015/04/zalozka-V-Tynec-01.jpg?resize=1062%2C354

Na bonsajové zahradě ve Velkém Týnci jste po předchozí domluvě vždy vítáni k návštěvě stálé expozice bonsají, zároveň Vám dále nabízíme:
 • prodej bonsajového příslušenství, substrátů, misek atd. – výdejní místo eshopu (www.bonequip.cz)
 • prodej bonsají a bonsajového materiálu v různém stupni vývoje
 • možnost workshopů pro jednotlivce či menší skupiny – tvarování, přesazování, stříh stromů atd.
 • konzultace ohledně projektu či realizace Vaši zahrady
  (www.zahrady-orientu.cz)
 • nabídka tvarovaných zahradních stromů
 • prodej čajů a čajového příslušenství – výdejní místo eshopu (www.chutcaje.cz)

Bonsaje se ve Velkém Týnci zabydlely roku 2004, kdy se Martin Drábek po předchozích váhavých pokusech aktivně začal věnovat tomuto vznešenému umění.Od té doby se snaží neustále učit a zdokonalovat znalosti o pěstování a tvarování stromů, jejich sběru, mezi jeho přední disciplíny patří množení a předpěstovávání bonsajového materiálu ve volné půdě – specializuje se především na produkci listnatých druhů jako např. mahalebky, javory, jilmy, habry.

V roce 2010 vznikl ve spolupráci s Lukášem Sirotným projekt Bonequip, který znamenal zahájení přímého dovozu a prodeje bonsajového příslušenství z Japonska, Číny i jiných zemí. Po několika letech úspěšného fungování jsme se rozhodli skloubit společné úsilí pod nově vzniklou značku Bonsai Moravia.

https://i2.wp.com/www.bonsaimoravia.cz/wp-content/uploads/2015/04/tynec.jpg?resize=1062%2C354